1% dla Szymka Ulanowskiego!

Minął rok od początku naszej akcji zbierania pieniędzy na operację mojego syna Szymka.
Dzięki Waszej wielkiej pomocy w rozpropagowaniu akcji 1% na Waszych blogach, udało się zebrać połowę kwoty, czyli 50 tysia!!! Ludzie oprócz 1%, przekazywali też konkretne kwoty na nasze konto w Fundacji Zdążyć z Pomocą. Pary Młode prosiły o zamianę kupna kwiatów na wpłatę na Szymka 🙂 Odzew był spory!
Dziękujemy 🙂

Ale brakuje jeszcze drugiej połowy.

Dla przypomnienia- Szymek urodził się 3 lata temu 13 grudnia 🙂 I jak przystało na tak symboliczną datę, swoje życie rozpoczął wielkim BUM – 5 miesięcznym pobytem w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki (Bydgoszcz pozdrawia Łódź 🙂 ).
Problemem była chora zastawka serca, którą trzeba było wymienić. Przed tą operacją 3 razy lekarze robili cuda na jego sercu. Po drodze łapał po kolei- zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zatrzymanie akcji serca itd.

Brzmi poważnie, ale dla nas to juz na szczęście tylko wspomnienie. W chwili obecnej młody jest zdrowy, nie bierze lekarstw, jest normalnie rozwijającym się rozrabiaką. Jednak w niedługim czasie trzeba go będzie operować. Serce rośnie, ale zastawka nie :/

Chcielibyśmy, aby operacja odyła się w Łodzi. Jednak kolejki na stół operacyjny są wielomiesięczne i pierszeństwo mają najcięższe przypadki, dzieci, które już nie mają czasu.
Kiedy wychodziliśmy ze szpitala, na 1. miejscu w takiej kolejce był mały chłopiec, który od roku czekał na swoją kolej. Kiedy już miał zostać położony pod skalpel, jego miejsce w ostatniej chwili zajął jakiś pilny ciężki przypadek. No i znowu musiał czekać.

My na takie czekanie Szymka nie możemy skazywać. Dlatego mimo wielkiego zaufania do łódzkich lekarzy, musimy mieć pewność, że kiedy przyjdzie nasza kolej, to w najdogodniejszym dla Szymka zdrowia terminie, jedziemy na operację za granicę.

Kiedy ona ma się odbyć? Dobre pytanie. Rok temu, kiedy rozpoczynaliśmy akcję, nasza dr kardiolog powiedziała 2-3 lata. Pół roku później powiedziała, że wymieniona zastawka trzyma się tak dobrze, że juz sama nie wie, kiedy będzie potrzeba operacja- 2-5-7 lat? W marcu jedziemy na duży, kilkudniowy przegląd do Łodzi. Wtedy może dowiemy się czegoś więcej o terminie.

Dlatego śpimy spokojnie. Ale naszym obowiązkiem jest też zapewnienie takiej „polisy” Szymkowi.
Dlatego jeśli możecie, to pomóżcie. Za co z góry dziękujemy!!!

Karolina, Piotr, Igor no i Szymek 🙂

fotografia slubna trojmiasto

Aby przekazać Szymkowi 1%, należy w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38) wpisać następujące dane:

W części WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1%, w polu Numer KRS wpisujemy 0000037904, a obok podajemy wyliczoną kwotę 1%
W części INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, w polu Cel szczegółowy 1% wpisujemy SZYMON ULANOWSKI nr 7789

Można też przekazać dowolną kwotę (przez cały rok, nie tylko z PIT)
Dane potrzebne do przelewu, aby przekazać dowolną kwotę bezpośrednio na konto Szymka w Fundacji:

odbiorca – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul.Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr konta – 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia Ulanowski Szymon

This entry was posted in dzieci.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*